Tydzień 27.04- 30.05.

Utworzono dnia 26.04.2020

Temat: Umiem pocieszać innych.

Czy zdarza się, że czasem jesteś smutny/a? Z jakiego powodu się smucisz? Co wtedy pomaga poprawić ci nastrój?

Kiedy Jezus wstąpił do nieba Jego uczniowie też byli smutni. Myśleli, że teraz sobie nie poradzą z zadaniem jakie zostawił im Jezus (nauczanie ludzie na świecie o Bogu    i Jego miłości do ludzi). Dlatego Jezus zesłał Ducha św., który pocieszył Apostołów, napełnił ich serca radością i spokojem. Ważne jest byśmy my też umieli pocieszać smutnych, bo wtedy będziemy podobni do Jezusa.

Wykonaj ćwiczenie na str. 93.

Temat: Maryja – Królowa Polski

Czy widziałeś/aś  kiedyś ten obraz? A może znajduje się on w twoim domu?

Przedstawia on Maryję wraz z Dzieciątkiem Jezus. Dawno temu (w 1656r.) król Polski Jan Kazimierz Waza ustanowił Maryję Królową Polski. Każdego roku 3 maja obchodzimy święto Maryi Królowej Polski i ślubujemy Jej naszą miłość. Modlimy się do niej tymi słowami: Maryjo Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam o Tobie , czuwam.

Na str.109 w książce znajduje się obraz Maryi, w którym trzeba ozdobić ramkę.