Tydzień 20.04-24.04.2020r.

Utworzono dnia 21.04.2020

Tydzień 20.04.-24.04.

Temat: Alleluja, Jezus żyje.

Jak już wiesz Pan Jezus Zmartwychwstał. Po tym wydarzeniu przez pewien czas ukazywał się swoim uczniom, choć oni nie zawsze od razu Go rozpoznawali. Dawał im wiele znaków, aby mogli uwierzyć, że On naprawdę żyje. Kiedy uczniowie cieszyli się, że Jezus żyje nadszedł czas pożegnania- po 40 dniach Pan Jezus powrócił do swego Ojca, do nieba (ten fakt nazywamy Wniebowstąpieniem).

Aby lepiej wyobrazić sobie te wydarzenia obejrzyj film animowany, do którego jest poniższy link. Możesz też wykonać ćwiczenie na stronie 85.

Temat: Zesłanie Ducha  Świętego.

Zanim Jezus wstąpił do nieba obiecał swoim uczniom, że nie zostawi ich samych i przyśle im pomocnika, który doda im odwagi, mądrości, sprawi,że uczniowie będą wiedzieli co mają robić i mówić. Tym pomocnikiem okazał się Duch święty, którego Jezus zesłał na Apostołów i Maryję pod postacią szumu wiatru i ognistych języków nad ich głowami.

Obraz przedstawia scenę zesłania Ducha Św. Podobna ilustracja znajduje się w ćwiczeniach na ostatniej stronie w wycinankach. Wytnij elementy, złóż puzzle i wklej je na str. 92