Tydzień 11.05.-15.05.2020

Utworzono dnia 10.05.2020

Data: 11-15.V.20

Temat: Pismo św. najważniejszą księgą.

Czy w twoim domu znajdują się książki? Z pewnością tak. Jest ich pewnie sporo i można się z nich dowiedzieć bardzo różnych i ciekawych rzeczy. A czy masz w swoim księgozbiorze książkę o Bogu? Czy wiesz jak nazywa się taka książka? To jest PISMO ŚWIĘTE lub inaczej BIBLIA. Dla nas jest to najważniejsza książka, z której dowiemy się wszystkiego co najważniejsze na temat Boga, Jezusa, tego jak mamy żyć zgodnie z wolą Bożą. Poproś rodzica, aby pokazał ci Biblię, którą macie w domu- może będzie to wydanie dla dzieci.  Pismo św. dla dorosłych zawiera sam tekst, a to dla dzieci ma ilustracje i jest kolorowe.

Wykonaj zadanie w  ćwiczeniach na str.30-31.

(ilustracje przedstawiające różne wydania Pisma Świętego w załączniku)

Temat: Kościół domem Boga.

Każdy z nas ma takie miejsce, w którym czuje się bezpiecznie. Jest nim dom. Nasze domy są różne- jedni mieszkają w bloku, inni w domku jednorodzinnym lub wielorodzinnym. Swoje domy mają również zwierzęta np.: lis-norę, sowa-dziuplę.

A jak myślisz, czy tu na ziemi ma swój dom Pan Bóg? Tak – jest nim kościół. To tam chodzimy, żeby się z Nim spotkać, pomodlić się. Najczęściej odwiedzamy Pana Boga  w niedziele i uczestniczymy we Mszy św.

W obecnym czasie odwiedzenie Boga w kościele jest ograniczone, ale możemy uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach dzięki mediom (internet, telewizja, radio) i w ten sposób okazać  Bogu naszą miłość.

Dokończ kolorować kościół na str. 32 i zrób ćw. na str,33.