ŚRODA 31.03.2021

Utworzono dnia 31.03.2021

Środa – 31.03.21r.

Dzień dobry! Dziś będziemy mieli dzień matematyczny! Swoja wiedzę wykorzystacie, kiedy mamusie poproszą Was o pomoc w kuchni i będą kazały podawać Wam odpowiedzenie ilości produktów.

,,(imię dziecka)proszę, podaj mi dwa jaka’’ lub

,,(imię dziecka) proszę, wsyp do miski 3 łyżki mąki’’.

Kochani rodzice! Tacy  pomocnicy to skarb

Najpierw policzymy swoje paluszki wg wyliczanki „Palce"

wg K. Sąsiadka

Jeden palec, drugi, trzeci,
tak umieją liczyć dzieci,
czwarty, piąty palec mam.
Widzisz umiem liczyć sam- teraz dzieci samodzielnie przeliczają paluszki u ręki.

Teraz prosimy rodziców, żeby przeliczał dziecku palce u rak, jednakże błędnie. Zadaniem dziecka jest odróżnić liczenie błędne i poprawienie.

Pomaszerujcie teraz po swoim pokoju. Kiedy się zatrzymacie, domownicy zaklaszczą w dłonie. Waszym zadaniem będzie policzyć ile razy rodzic zaklaskał.

Przynieście teraz swoje kredki i połóżcie na dywanie bądź biurku 5 kredek- dz. wybiera kredki z pomocą rodzica i głośno przelicza. Następnie przeliczamy je w obie strony. Czy jest taka sama ilość? Następnie proszę, żebyście ułożyli kredki od najmniejszej do największej i odwrotnie.

Na zakończenie prosimy wykonać ćwiczenie ze strony 39.

Powodzenia !