PONIEDZIAŁEK 12.04.2021

Utworzono dnia 12.04.2021

12. 04. 2021r.- Poniedziałek

Temat:  12 kwietnia Polski Dzień Czekolady

Oj jaki dziś mamy słodki temat mniam. Tak to dziś obchodzimy Polski Dzień Czekolady. Na pewno wiesz co to jest- dlatego możesz powiedzieć wszystkie informacje, co wiesz  na temat czekolady.

Mam nadzieję, że zostało Wam jeszcze trochę słodyczy od zajączka, ponieważ teraz poproszę Was, żebyście przynieśli jakieś słodkości:

Czary mary , czary mary
tak bym czarowała
żebym tutaj, żebym tutaj różne,
pyszne rzeczy miała

Powiedz, które z nich zawierają czekoladę, a które są słodkościami bez czekolady. Zamknij oczy i spróbuj rozpoznać te przedmioty za pomocą dotyku.

Obejrzyj filmik, o tym jak powstaje czekolada:

A teraz opowiedz domownikom, co by było, gdyby świat był cały z czekolad Czy twoim zdaniem czekolada jest zdrowa?

Obejrzyj i posłuchaj jakie są wady i zalety czekolady, a także spróbuj nazwać rodzaje czekolad- załącznik 1.

Na zakończenie dzisiejszych zajęć – skosztuj sobie kostkę czekoladki, a drugą, niech ktoś z domowników, pomaluje Twoja twarz

A potem koniecznie zaskocz siebie aspektami smakowymi  i nas artystycznymi przesyłając nam zdjęcie swojego  arcydzieła na grupowego Facebooka. Biała i ciemna czekolada będą idealne do wzorów takich jak żyrafa czy szympans. Do dzieła niech będzie śmiesznie , słodko i pachnąco czekoladą

• CZEKOLADA
    Utworzono dnia 12.04.2021, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych