13.04.2021r. (wtorek)

Utworzono dnia 13.04.2021

13.04.2021

Temat:„Pomagamy ptakom wiosną ” – wypowiedzi dzieci na podstawie ilustracji.  Zapoznanie z wyglądem, przeznaczeniem  budek lęgowych.

1. Czy wiesz co ptaki robią wiosną? Budują gniazda . Jak myślisz, do czego ptakom potrzebne jest gniazdo? Gniazdo to rodzaj domu. Tam ptaki składają jaja i opiekują się pisklętami. Gniazdo chroni młode ptaki przed drapieżnikami, dlatego musi być umieszczone tak, by nie było go widać i zazwyczaj gdzieś wysoko.
  2. Niektóre ptaki nie budują same gniazd lecz korzystają z pomocy człowieka i ich pisklęta wylęgają się w budkach lęgowych. Montuje się je tam, gdzie nie ma naturalnych dziupli lęgowych lub jest ich za mało. Są one różnej wielkości w zależności dla jakiego ptaka są przeznaczone. Zobacz jak wygląda taka budka w ćwiczeniu na s.31.
  3. Obejrzyj inne przykłady budek lęgowych dla ptaków (zał.2),następnie wykonaj ćwiczenie na s.31.

Temat:„Budka lęgowa” –  układanie z pociętych elementów.

Pomoce: nożyczki, klej, kartka, wycinanka s.31

1. Przygotuj materiały do pracy.
  2. Rozetnij obrazek po liniach.
  3. Złóż obrazek w całość i naklej go na kartkę.

*jeśli masz problem ze złożeniem obrazka poproś rodzica, by pokazał ci ilustrację w ćwiczeniach s.31

j. angielski -patrz zakładka zaj. dodatkowe

• budki lęgowe
    Utworzono dnia 10.04.2021, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych