TYDZIEŃ OD 14.04.-17.04.2020

Utworzono dnia 21.04.2020

17.04.2020 r.(piątek)

1.Podczas czynności higienicznych: nadzorowanie etapów mycia rąk połączone z liczeniem do 30 (dziecko może liczyć 3x po 10 ).

2. Zabawa orientacyjno - porządkowa: „Spacer”

3. W dowolnym momencie dnia - określenie emocji przez dziecko i pozostałych członków rodziny. Narysowanie właściwego symbolu (buzia wesoła, smutna, zła). Zbieranie karteczek do późniejszego zrobienia z nich Mojej książeczki emocji.

4. Używanie w ciągu dnia zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję przepraszam.

Temat tygodnia: „KSIĄŻECZKI Z MOJEJ PÓŁECZKI ”

1.„Zabawy rytmiczne z gazetami” – ćwiczenia słuchowo –rytmiczne. Kodowanie i dekodowanie. Dziecko ćwiczy koordynację słuchowo –ruchowa oraz uczy się zapamiętywać i wykonywać poszczególne ćwiczenia z użyciem przyboru (gazety)

2. „Książeczka emocji” – wykonanie książeczki z wcześniej gromadzonych karteczek z minami. Wykonanie pracy zgodnie z poleceniami:

-przedziurkuj jedną pustą kartkę i te z narysowanymi minami (w sumie 5)

- złóż kartki tak, by dziurki były z jednej strony, a pusta kartka na wierzchu

-przewlecz przez dziurki sznurek lub wstążkę tak, by powstała książeczka

- na pustej stronie napisz swoje imię i jeśli potrafisz nazwisko

- jeśli masz ochotę ozdób „minki” tak jak chcesz np. dorysowując im brzuszki, rączki, nóżki...

3. Język angielski –patrz zajęcia dodatkowe język angielski.

*Podręcznik Wiosna s.13

16.04.2020 r.(czwartek)

1.Podczas czynności higienicznych: nadzorowanie etapów mycia rąkpołączone z liczeniem do 30 (dziecko może liczyć 3x po 10 ).

2.Zabawa orientacyjno - porządkowa: „Spacer”

Temat tygodnia: „KSIĄŻECZKI Z MOJEJ PÓŁECZKI ”

1. „Co to za bajka?” – kojarzenie wyrazów (określających postaci lub przedmioty) z tytułami bajek.

- wytnij poszczególne wyrazy

- dopasuj wyrazy do tytułów znanych bajek

- podejmij próbę opowiedzenia treści wybranej bajki

2. „Co to za bajka?” – próba układania zagadek o bajkach np.:

- W tej bajce kot pomaga swojemu Panu ( Kot w butach)

- Ten chłopiec często kłamał dlatego miał długi nos (Pinokio)

- Ta dziewczynka szła do chorej babci (Czerwony Kapturek)

- podejmij próbę układania zagadek na temat znanych ci bajek

3. Język angielski –patrz zajęcia dodatkowe język angielski.

*Podręcznik Wiosna s.10

15.04.2020 r.(środa)

2.Zabawa orientacyjno - porządkowa: „Spacer”

Temat tygodnia: „KSIĄŻECZKI Z MOJEJ PÓŁECZKI ”

1.„Kolorowa zakładka do książki” - wykonaj pracę z wykorzystaniem papieru samoprzylepnego lub zwyklej wycinanki ( rozwijanie pomysłowości w samodzielnym ozdabianiu zakładki)

- postaraj się precyzyjnie wykonać swoją pracę

-czy wiesz, jaką rolę pełni zakładka w książce?

2. „Ukryty napis ?” – dekodowanie tytułu bajki. Opowiadanie bajki.

- postaraj się samodzielnie rozwiązać zadanie

- podejmij próbę samodzielnego odczytania napisu

- postaraj się w kilku zdaniach (poprawnych gramatycznie) opowiedzieć treść bajki

3. Religia - patrz zajęcia dodatkowe - religia.

*Podręcznik Wiosna s.11

*grafomotoryka – wydrukowana karta pracy z pliku - 3 linijki

Propozycja zadań aktywizujących dziecko (na cały tydzień) :

2. Zabawa orientacyjno - porządkowa: „Spacer” - dziecko dostosowuje ruch do słyszanej opowieści np.: - przecieram oczy i rozglądam się - ubieram buty, kurtkę, - szalem owijam buzię i nos - idę szybko przed siebie - przeskakuję kałuże - zatrzymuję się przy kotku; kucam i głaszczę go - itp.

3.W dowolnym momencie dnia - określenie emocji przez dziecko i pozostałych członków rodziny. Narysowanie właściwego symbolu (buzia wesoła, smutna, zła). Zbieranie karteczek do późniejszego zrobienia z nich Mojej książeczki emocji.

5.Pełnienie dyżuru wg wcześniejszych ustaleń.

14.04.2020r. (wtorek)

Temat tygodnia: „KSIĄŻECZKI Z MOJEJ PÓŁECZKI ”

1.„Książki” - rozmowa na temat rodzajów książek (bajki, podręczniki słowniki, atlasy, encyklopedie itp.) Dziecko zna różne rodzaje książek. Wyrabia sobie nawyk kulturalnego obchodzenia się z książką. Ogląda/ przegląda swoje książeczki.

2. „ Co znaczą te słowa? – spróbuj wytłumaczyć słowa związane z pisarstwem (pisarz, autor, ilustrator, okładka, drukarnia, księgarnia, biblioteka)

3.„ Gimnastyka z gazetą” (nietypowy przybór) - ćwiczenia ruchowe według instrukcji.

„ Gimnastyka z gazetą”

- przeskoki obunóż (do przodu, do tyłu) przez gazetę rozłożoną na podłodze

- przeskoki jednonóż (do przodu, do tyłu) przez gazetę rozłożoną na podłodze

- marsz w miejscu z gazetą trzymaną wysoko nad głową

- skoki na jednej nodze dookoła gazety rozłożonej na podłodze (zmiana kierunku)

- stanie w rozkroku przed gazetą; skłony do gazety

- przekładanie przed sobą i za sobą gazety zwiniętej w rulon

- leżenie na brzuchu; ręce z gazetą wyciągnięte do przodu; odrywanie rąk z gazetą do góry; przytrzymanie

- podrzucanie i łapanie gazety zwiniętej w kulkę

*Jeśli masz jeszcze siłę powtórz wszystkie ćwiczenia lub te, które podobały Ci się najbardziej albo wymyśl własny zestaw ćwiczeń.

*Podręcznik Wiosna s.12

*grafomotoryka – karta pracy w pliku do wydruku - 3 linijki