TYDZIEŃ OD 06.04-10.04.2020

Utworzono dnia 21.04.2020

10.04.2020 r.(piątek)

1.Podczas czynności higienicznych: nadzorowanie etapów mycia rąkpołączone z liczeniem do 30 (dziecko może liczyć 3x po 10 ).

2. Zabawa orientacyjno – porządkowa: „Szybko – wolno – i ....”

3.W dowolnym momencie dnia - określenie emocji przez dziecko i pozostałych członków rodziny.

4. Używanie w ciągu dnia zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję przepraszam.

Temat tygodnia: „WIELKANOC ”

1.„Świąteczna gimnastyka” – ćwiczenia ruchowe według instrukcji. - postaraj się wykonać wszystkie ćwiczenia:

- 10 podskoków

- 6 kroków do tyłu na palcach

- 5 przysiadów

- 2 obroty dookoła własnej osi w jedną stronę i 2 obroty w druga stronę

- 6 kroków do przodu na palcach

- 4 skłony do podłogi

- 5 „pajacyków”

*Jeśli masz jeszcze siłę powtórz wszystkie ćwiczenia lub te, które podobały Ci się najbardziej albo wymyśl własny zestaw ćwiczeń.

2. „Pisanki”

– wymyślanie melodii do tekstu wiersza Bożeny Szuchalskiej.

- podejmij próbę wymyślenia melodii do podanego tekstu.

Pisanki

My do świąt się szykujemy,

więc pisanki malujemy,

kreski, kropki, różne wzory:

Co za kształty i kolory?

3. Język angielski –patrz zajęcia dodatkowe j.angielski.

*ćw. grafomotoryczne s. 32

*Podręcznik Wiosna s. 21

09.04.2020 r. (czwartek)

Temat tygodnia: „WIELKANOC ”

1. Przygoda Wielkanocna – historyjka obrazkowa. - opowiedz historyjkę układając zadania poprawne gramatycznie.

2. Zajączek Wielkanocny – lepienie z plasteliny / modeliny lub malowanie lub wycinanie (dziecko zdecyduje o wyborze techniki).

3. Język angielski –patrz zajęcia dodatkowe j.angielski.

*Zabawy z literami s. 45

*Podręcznik Wiosna s. 20

*ćw. grafomotoryczne  https://bajkowakraina.przedszkolna.net/pliki/plik/szlaczki-1586410771.pd

08.04.2020 r.(środa)

Temat tygodnia: „WIELKANOC ”

1.Pisanki – nauka wiersza Bożeny Szuchalskiej. Łączenie rysowania /kreślenia linii z mówionym tekstem.

- zapamiętaj treść wiersza;

- połącz rysowanie/kreślenie z jednoczesnym mówieniem tekstu.

*Pisanki My do świąt się szykujemy,

więc pisanki malujemy,

kreski, kropki, różne wzory:

Co za kształty i kolory?

2.„Pisanki w koszyczku” – Rozwiązywanie prostych zadań tekstowych na dodawanie i odejmowanie.

- dodawaj i odejmuj (na palcach, liczmanach lub w pamięci) w zakresie 10;

3. Religia- patrz zajęcia dodatkowe religia.

*ćw. grafomotoryczne s.31 – 3 linijki

*Zabawy matematyczne s. 46

*Podręcznik Wiosna s. 22

07.04.2020r. (wtorek)

Temat tygodnia: „WIELKANOC ”

1. „Święta Feli i Franka” –wycinanie wyrazów związanych ze Świętami Wielkanocnymi i Bożonarodzeniowymi. Segregowanie i przyklejanie.

Poznanie małej i wielkiej litery f F:

- podejmij próby jej pisania;

- podejmij próby czytania ze zrozumieniem;

- wytnij i właściwie posegreguje wyrazy.

2.„Koszyczek Wielkanocny” – rozmowa na temat produktów, które powinny znaleźć się w koszyczku (jajko, chleb, wędlina, ciasto, sól, chrzan ...). Poznanie znaczenia tych produktów

- czy wiesz, co i dlaczego powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym;

- podejmij próbę podzielenia wyrazów na głoski (JAJKO SÓL BARANEK ).

*ćw. grafomotoryczne s.31- 3 linijki

*Zabawy z literami s.44

*Podręcznik Wiosna s.23

Propozycja zadań aktywizujących dziecko (na cały tydzień) :

2. Zabawa orientacyjno – porządkowa: „Szybko – wolno – i ....”

- Dziecko szybko i właściwie zareaguje na polecenie słowne np.

: - SZYBKO – bieg w miejscu

- WOLNO – marsz w miejscu

- STOP – zatrzymanie

- WYSKOK – podskok z wymachem rak do góry

- PRZYSIAD – przysiad - itp.

06.04.2020 r.(poniedziałek)

1.„Zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych” – rozmowa na temat świąt.

- opowiedz (bazując na własnych doświadczeniach) czym są Święta Wielkanocne i jak się do nich przygotowujemy;

- ułóż zdania (poprawne gramatycznie) na temat świąt.( do wykorzystania ilustracja z książki Wiosna s. 24-25)

2.„Świąteczne porządki” – masaż z wykorzystaniem wiersza Bożeny Szuchalskiej.

- wykonaj masaż na zabawce (lalka, miś) zgodnie z treścią wiersza (możesz też wykonać masaż na rodzeństwie lub osobie dorosłej);

- dostosuj tempo ruchów do tempa mówionego tekstu.

• Świąteczne porządki (masaż pleców)

Na podwórzu zamieszanie gospodyni robi pranie - delikatne klepanie całą dłonią po plecach

Wkłada w balię bluzkę, spodnie, które brudne są okropnie. – delikatne uderzanie piąstkami po plecach

Już wyprała rzeczy te więc wykręca szybko je – ruch rąk imitujący wykręcanie

Spinaczami je przypięła. - delikatne szczypanie całych pleców

A gdy wyschły, – dmuchanie na plecy, robienie wachlarza z dłoni

to je zdjęła. - delikatne szczypanie boczków

3. Religia - patrz zajęcia dodatkowe religia.

*ćw. grafomotoryczne s. 31 – 3 linijki

*Podręcznik Wiosna s.24-25