13.04.2021r. (wtorek)

Utworzono dnia 13.04.2021

W teatrze.

Temat: Lalki teatralne.

1. Zaczniemy od zabawy. Pajacyki – zabawa relaksacyjna, rozwijająca wyobraźnię, rozwijanie  umiejętności wcielania się w różne role.

Włączcie muzykę- dzieci na pewno kojarzą tą melodię ;)  https://www.youtube.com/watch?v=QOYZuDzph9I&t=1641s

Dzieci wykonują kolejne polecenia rodzica snującego opowieść, przy czym dzieci naśladują czynności, ruchy rodzica.

Pomyślcie, że jesteście zmęczonymi pajacykami. Wszystkie zmęczone pajacyki kładą się na plecach. Powoli unoszą jedną nogę do góry i opuszczają na dywan. Druga noga też jest zmęczona i wydaje się ciężka. Pajacyki powoli unoszą nogę do góry i opuszczają na dywan. Ręka jest zmęczona. Jedną rękę unosimy w górę i opuszczamy na dywan. Druga ręka jest także zmęczona. Pajacyki unoszą w górę rękę i opuszczają na dywan. Powoli siadają. Pajacyki powoli kręcą głową w prawo, a następnie w lewo, kiwają głowami w przód i w tył. Dzieci siadają na dywanie.

Teraz ułożymy pajacyka na dywanie. Do tej zabawy przygotujcie wycięte figury geometryczne. Możecie przygotować je sami lub wydrukować z załącznika.

Proszę, żeby rodzice pytali dzieci o kolory figur. Zabawa ma na celu rozwijanie orientacji w schemacie ciała i przesrzeni- zwracamy uwagę, żeby np. czapka była na głowie, jedna ręka po każdej stronie pajacyka, dwoje oczu itp. Dzieci poznały koło jako figurę geometryczną.

Pokażcie koniecznie wasze pajacyki na naszej grupie messengerowej!

• figury 3
  • figury 2