ŚRODA 31.03.2021

Utworzono dnia 31.03.2021

ŚRODA 31.03.2021

Temat : Liczymy Jajka

„Ile jajek zniosły kurki?” – ćwiczenia liczbowe – doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania.

Do zajęć proszę przygotować: 3 sylwety kur, 10 sylwet jajek,

1. „Gdzie ukryły się jajka?” – zabawa doskonaląca spostrzegawczość.

W różnych widocznych miejscach w pokoju rodzic zawiesza papierowe jajka ( 10 szt.) Dziecko chodząc po pokoju szuka wszystkich ukrytych jajek. W razie potrzeby rodzic udziela wskazówek typu: wyżej, na prawo, w bok, na lewo, z tyłu, niżej.

2. „Jaka jest kura?” – stosowanie liczebników porządkowych. Na stole rodzic układa sylwety 3 kur różniących się od siebie. Dziecko opisuje ich wygląd używając określeń: pierwsza kura jest…, druga kura jest…, trzecia kura jest...

3. „Liczymy jajka” – ćwiczenia liczbowe. Rodzic pod sylwetami kur układa jajka i przekazuje dziecku treść zadania.

- Pierwsza kura zniosła 3 jajka, a druga kura zniosła 4 jajka. Ile jajek zniosły obie kury?

- Druga kura zniosła 5 jajek, a trzecia zniosła 3 jajka. Ile jajek zniosły kury razem?

- Pierwsza kura zniosła 2 jajka, druga zniosła 5 jajek, a trzecia zniosła 3 jajka. Która kura zniosła najwięcej jajek? Która kura zniosła najmniej jajek? Ile jajek zniosły wszystkie kury razem?

- Wszystkie kury zniosły razem 10 jajek. Gospodyni zabrała kurom 6 jajek. Ile jajek zostało?

- Kury miały 6 jajek. Gospodyni zabrała im 6 jajek. Ile jajek zostało?

Proszę aby dzieci zapisywały na kartce działania do zadań. Proszę zwrócić uwagę na prawidłowość pisania cyfr oraz stosowania znaków. Dzieci liczą używając sylwet jajek lub stosują liczenie na palcach

4. „Układamy zadania” – próby układania zadań z wykorzystaniem sylwet. Dziecko samodzielnie układa treść zadania i zapisują do niego działanie.

Praca z książką;

5-latki - część 3  str. 56,57

6-latki - część 3  str.69

ćwiczenia grafomotoryczne ( 5,6-latki) - str. 14 ( Ozdób pisankę według wzoru).

Jeśli dzieci maja zaległości to mogą nadrobić . Wszyskie strony pd 1 do 13 zostały zrobione. Kto nie ma uzupełnia

2.Zestaw ćwiczeń gimnastycznych – zakładka zajęcia ruchowe

• Kury -sylwetki