PIĄTEK 09.04.2021

Utworzono dnia 09.04.2021

PIĄTEK – 09.04.2021

Temat 1: „Jak wędrują krople wody?” – rozmowa na podstawie opowiadania D. Kossakowskiej, filmu edukacyjnego, oraz ilustracji w Kartach pracy str. 43- 6- latki, załącznik 5-latki

• „Jak wędrują krople wody?” – słuchanie opowiadania Doroty Kossakowskiej.

Krople wody spokojnie pływają w oceanach, morzach, rzekach i jeziorach. Kiedy robi się ciepło, krople rozpoczynają swoją wędrówkę. Mocno grzejące promienie słoneczne powodują, że woda przemienia się w parę wodną i przedostaje się do atmosfery. Wysoko, połączona para wodna tworzy chmury. na tych chmurach skraplająca się para wodna wędruje nad ziemią. Jest to czas, kiedy krople wody rosną i stają się coraz cięższe. Aż przychodzi taki moment, gdy krople spadają na ziemię w postaci deszczu. Kiedy jest mróz krople zmieniają się w płatki śniegu. Mogą też zmienić się w grad. Krople wody, które spadną na ziemie, wsiąkają w nią. Przeciskają się różnymi szczelinami. Jeżeli wody jest dużo, mogą utworzyć się strumienie, które wypłyną na powierzchnię ziemi w postaci źródła. Spływające z gór strumienie tworzą rzekę, którawpada do morza. A kiedy przygrzeje słońce, krople znowu rozpoczną swoją wędrówkę.

PDF z ilustracją

Teraz obejrzyj film edukacyjny:

W oparciu o opowiadanie, film oraz ilustrację (Karty pracy, cz. 3, str. 43- 6- latki, załącznik 5-latki) odpowiedz na pytanie:

• Jak wygląda krążenie wody w przyrodzie?
  • Do czego potrzebna jest woda?

• Wykonaj zadania w Kartach pracy cz. 3 str. 43 (6-latki)
  • Z pomocą załączonej ilustracji wykonaj kartę pracy z załącznika- 5,6 - latki

Temat 2: Ćwiczenia gimnastyczne -kształtowanie prawidłowej postawy ciała.

• Wykonaj 3 razy ćwiczenia według instrukcji zawartej w filmiku

Miłej zabawy!!!!