24.06. (środa)

Utworzono dnia 24.06.2020

„Wspinaczka” – opowieść ruchowa Ewy Kalinowskiej.

1. Zastanów się co może przydać się na górską wyprawę. Jeśli masz problem wybierz prawidłowe z następujących: plecak, koło do pływania, czapka z daszkiem, krótki rękaw, ciepła bluza, klapki, buty- trapery, strój kąpielowy, woda do picia.
  2. Posłuchaj tekstu czytanego przez rodzica i ilustruj go ruchem.

Pewnego dnia dzieci wybrały się w góry. Wszystkie bardzo się cieszyły (dzieci ukazują radość: podskoki, uśmiechy na twarzy). Szły w szeregu (ustawiają się w szereg) bacznie obserwując, co dzieje się z prawej (patrzą w prawo) i lewej strony (patrzą w lewo). Doszły do podnóża góry i zaczęły wspinaczkę (naśladują wspinaczkę: unoszenie wysoko nóg z jednoczesnym ruchem rąk, które są w górze – zmiany na przemian). Ze szczytu roztaczały się piękne widoki (dzieci przykładają rękę do czoła i podziwiają). Kiedy schodziły zobaczyły małego zajączka, który kicał pomiędzy drzewami (naśladowanie skoków zająca). Niedaleko płynął strumyk, aby dostać się na drugą stronę musiały przeskakiwać po kamieniach (dzieci przeskakują z nogi na nogę). Dalej ścieżka była tak wąska, że mogły przejść tylko pojedynczo (ustawiają się w szereg i idą). Kiedy zeszły w dół (marsz), były bardzo zmęczone, usiadły na polanie, aby odpocząć (dzieci siadają), a niektóre nawet się położyły (dzieci się kładą). To była fajna wycieczka w góry .

5-6 l „Górska wyprawa” –  rozwiązywanie prostych zadań tekstowych.

1. Posłuchaj tekstu czytanego przez rodzica i ułóż do niego działanie matematyczne

* Ala była w górach. Podczas wędrówek widziała 6 owiec i 3 kozice górskie. Ile zwierząt zobaczyła Ala?

* Michał pakował plecak na górską wyprawę. Schował do niego: 2 butelki wody mineralnej, 2 bułki i 3 batoniki. Ile rzeczy miał w plecaku?

* Ewa i Marek kupowali pamiątki z gór dla dziadków.  Ewa kupiła 4 oscypki i dwa magnesy. Marek kupił korale dla babci i ciupagę dla dziadka. Ile rzeczy kupiła Ewa, a ile Marek? Kto miał więcej zakupów? Ile prezentów mieli razem?

Zabawy z j. angielskim- patrz zakładka „zajęcia dodatkowe”