Tydzień 15.06.-19.06.

Utworzono dnia 14.06.2020

Data: 15-19.VI. 2020

Temat: W kościele słucham słów Jezusa.

Wiesz już, że kościół to Dom Boży. Tam czeka na nas Jezus w postaci Najświętszego Sakramentu (Hostii). Za  każdym razem kiedy jesteśmy na Mszy św. słuchamy jak kapłan czyta fragment Ewangelii, czyli księgi w której zapisane są słowa i czyny Pana Jezusa. Spisali to Apostołowie żeby  wszyscy wiedzieli jak żył, co robił Jezus, ale także po to byśmy pamiętali czego nas uczył. Na pewno kojarzysz taki moment w czasie Mszy, kiedy ksiądz mówi „słowa Ewangelii według świętego … ”, wykonujemy wtedy znak krzyża na czole, ustach i sercu i na stojąco słuchamy.

Wykonaj ćw. na str.86-87

Temat: Naśladujemy Jezusa.

W Ewangeliach Jezus daje nam wskazówki jak mamy postępować, uczył nas jak mamy żyć swoim własnym przykładem. Jezus zawsze był dobry dla innych, pomagał , nigdy nikogo nie skrzywdził, nie sprawił nikomu przykrości. Zawsze podkreślał, że najważniejsze jest kochać Boga i innych ludzi, a wtedy staniemy się podobni do Niego. Jezus mówił, byśmy go naśladowali i czynili dobro. Otwórz ćwiczenia na str. 113 i przyjrzyj się rysunkom. Czy wszystkie pokazują jak naśladujemy Jezusa? Pokoloruj te obrazki, które pokazują jak sprawiamy radość Jezusowi