tydzień 12.04.-16.04.2021r.

Utworzono dnia 12.04.2021

12-16.04.2021

Temat: Jezus żyje wśród nas.

Kiedy Pan Jezus zmartwychwstał obiecał, że zawsze będzie razem z nami. Powiedział tak: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Chociaż Go nie widzimy, wiemy, że jest On z nami w każdej sytuacji- kiedy jesteśmy w domu, gdy się bawimy i uczymy się, czy w kościele. Podczas Mszy św. ksiądz mówi takie słowa: „Pan z wami”, czyli przypomina nam, że Jezus jest wśród nas. Teraz w okresie wielkanocnym w kościele zobaczyć można blisko ołtarza figurę Jezusa Zmartwychwstałego z czerwoną chorągwią oraz krzyż z czerwoną stułą. Są to symbole Jezusa, który pokonał śmierć i żyje wśród nas.

1. Wykonaj zadania z książki na s.86-87

1. Zaśpiewaj piosenkę poznaną w zeszłym tygodniu

Temat: Jezus uczy nas prosić o to, co dobre.

Czy znasz trzy czarodziejskie słowa? Na pewno tak, oto one: PROSZĘ, PRZEPRASZM, DZIĘKUJĘ. Te słowa znał również Pan Jezus. To On sam kazał ludziom prosić Boga o pomoc, a kiedy jakiś człowiek prosił Jezusa o pomoc On nigdy nie odmawiał. Słowo PROSZĘ oznacza „potrzebuję twojej pomocy”, „zrób coś dla mnie” i nigdy nie należy się wstydzić poprosić o pomoc drugą osobę. Jezus powiedział „proście, a otrzymacie, aby wasza radość była pełna”. Mamy więc pamiętać,że Bóg pomaga nam byśmy byli szczęśliwi, a gdy prosimy Boga o dobro dla innych również stajemy się szczęśliwi.

1. Na s.62 jest scena jak Jezus pomógł słudze rzymskiego żołnierza. Sługa był bardzo chory, sparaliżowany, a setnik poprosił Jezusa by mu pomógł. Pan Jezus widząc, że setnik martwi się o swego sługę kazał mu wracać do domu i obiecał, że zastanie go zdrowego.
  2. Wykonaj zadania ze s.62-63.