ŚRODA 14.04.2021

Utworzono dnia 14.04.2021

14.04.2021 r. (środa)

Temat kompleksowy: „Na wiejskim podwórku”

„Zabawy gimnastyczne” – zakładka „zajęcia dodatkowe”

„Gdzie jest więcej, a gdzie mniej? ” - porównywanie liczebności zbiorów – rozwijanie logicznego mylenia.

1.„Kto ma ile nóg?” - segregowanie. Dziecko wycina obrazki zwierząt hodowlanych z załącznika. Z  dwóch kawałków wstążki lub sznurka układa  dwa okręgi. W jednym tworzy zbiór zwierząt z 2 nogami, w drugim zbiór zwierząt z 4 nogami. Dziecko nazywa zwierzęta, które znalazły się  w zbiorach. Przelicza elementy w jednym i drugim zbiorze. Ustala, w którym zbiorze jest więcej elementów. 6-laki wykorzystują klaser z cyframi i układają  działanie 3<4.

2. „Co słychać na początku?” - tworzenie zbiorów.

Dziecko tworzy zbiór zwierząt , w nazwie których na początku słychać głoskę „k” i zbiór pozostałych zwierząt. Porównuje liczebność, ustala gdzie jest więcej, a gdzie mniej zwierząt i o ile. Przeliczają ile jest zwierząt razem. 6-laki wykorzystują klaser z cyframi i układajądziałanie.

3. „Ile sylab jest w nazwie?” - porównywanie liczebności zbiorów. Dziecko tworzy zbiór zwierząt, których nazwa składa się z jednej sylaby i zbiór zwierząt, których nazwa składa się z dwóch sylab. Porównuje liczebność zbiorów, liczy o ile jest więcej zwierząt w nazwie których są dwie sylaby.

4. „Zapamiętaj kolejność”- zabawa dydaktyczna.

Dziecko wybiera 4-5 dowolnych obrazków i układa je w rzędzie. Następnie prezentuje swoje zwierzęta naśladując ich głosy. Zamyka oczy, rodzic zmienia kolejność dwóch obrazków. Dziecko odgaduje co się zmieniło.

6 - latki

Karty pracy część 3  str. 75

5 –latki

Karty pracy część 3  str. 63.

• ZAŁĄCZNIK 1
    Utworzono dnia 14.04.2021, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych