12.04.2021r. (poniedziałek)

Utworzono dnia 12.04.2021

Poniedziałek ( 12.04.2021)

Temat kompleksowy: „Zwierzęta na wsi”.

Temat: „Na wsi”

Kochani! W tym tygodniu będziemy mówić o zwierzętach mieszkających na wsi, o produktach pochodzących od zwierząt, a także o zwierzętach i ich dzieciach. Chciałabym abyście namalowali swoje ulubione zwierzątko i poproście kogoś dorosłego aby zrobił zdjęcie Waszej pracy i wysłali nam na naszą stronę.  Na  koniec tygodnia będzie czekać na Was mała niespodziankaJ.

1. Na sam początek w załączniku znajdziecie krótką bajkę o zwierzątkach mieszkających na wsi. Poproście rodziców o przeczytanie Wam jej, a Wy na podstawie obrazków spróbujcie zgadnąć jakie zwierzątka mieszkają na wsi.

1. Zabawa ruchowa „ Parada zwierząt”- poproście do zabawy innych domowników. Ustańcie w rozsypce, wybierzcie sobie jakąś nazwę zwierzątka i przedstawcie się: jestem kurą, jestem konikiem, jestem pieskiem….. Jedna osoba wywołuje zwierzę, np. zapraszam kury. Osoba, która jest np. kurą naśladuje grzebanie pazurkami w ziemi.

1. „Po co hodujemy zwierzęta” –na koniec wykonajcie z pomocą dorosłego zadanie w Kartach pracy „Razem się bawimy” cz.3 na str. 41

• zwierzęta na wsi
    Utworzono dnia 11.04.2021, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.